Współczesny tryb życia jest elementem, który sprzyja zaburzeniom potencji. Dlatego warto zadbać a aktywność fizyczną, która wyzwala pozytywne emocje, podnosi samoocenę oraz pewność siebie. Jest istotnym czynnikiem redukującym stres. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy człowieka. Dzięki regularnym treningom na siłowni, czy innej formie aktywności poprawia się krążenie krwi w okolicy miednicy, co usprawnia osiągniecie wzwodu.

Skąd się biorą zaburzenia erekcji?

Zaburzenia wzwodu mogą być konsekwencją nieprawidłowego stylu życia, nieodpowiednich nawyków żywieniowych. Istotną kwestią przyczyniającą się do problemów z erekcją podczas stosunku seksualnego jest narażanie się na częste sytuacje stresowe, zaburzenia snu, przyjmowanie środków uzależniających (papierosy, alkohol i inne), męcząca praca, a także niedostateczna ilość lub brak aktywności fizycznej. Podkreślić należy fakt, że panowie, którzy palą papierosy mają niezmiernie zredukowaną potencję, dodatkowo wykazują malejącą tendencję do zapłodnienia partnerki. Niska sprawność seksualna utrzymująca się przez długi czas może doprowadzić do przedwczesnych ejakulacji oraz trudności w utrzymaniu wzwodu.

Korzystne działanie aktywności fizycznej na potencję

Biorąc pod uwagę element fizyczny, aktywność fizyczna przyczynia się do:

  • wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego,
  • poprawy ogólnej witalności,
  • zwiększenia wytrzymałości organizmu,
  • większego wytwarzania testosteronu warunkującego ochotę na zbliżenie z partnerką,
  • usprawnienia krążenia w obszarze miednicy, co korzystnie wpływa na erekcję.

Kwestia psychologiczna związana z aktywnością fizyczną zapewnia większą pewność siebie, wyższą samoocenę, redukuje się stres, zwiększa zadowolenie z życia. Elementy te korzystnie wpływają na życie seksualne mężczyzny.

Czy aktywność fizyczna może mieć negatywny wpływ na erekcję?

Aktywność fizyczna, w której nie zachowa się umiaru może mieć negatywne działanie na potencję. Ma to związek z nieumiarkowaniem, częstym przetrenowaniem organizmu, używaniem sterydów. Stosowanie środków na przyrost masy mięśniowej ogranicza wytwarzanie testosteronu, który warunkuje ochotę na seks.

Kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi, gdyż we wszystkim trzeba zachować umiar. Do każdego rodzaju aktywności należy podchodzić indywidualnie i poznać możliwości swojego organizmu.

Środki wspomagające potencję

W przypadku problemów z osiągnięciem satysfakcjonującego życia seksualnego można sięgnąć po środki, które pomagają na ten rodzaj trudności. Przykładem jest Kamagra, preparat zawierający substancję czynną określaną jako sildenafil. Działanie leku polega na rozluźnianiu naczyń krwionośnych odpowiadających za transport krwi do prącia. Dzięki temu możliwe jest osiągniecie wzwodu. Kamagra wymaga zaistnienia podniecenia seksualnego, gdyż nic nie stanie się samo.

Źródło: https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html