Wielu mężczyzn borykających się z zaburzeniami potencji decyduje się na naturalne formy terapii. Jednym z preparatów, które mogą skutecznie pomóc przy tego typu dolegliwościach jest żeń-szeń. Znany już od czasów ludwika XIV pozytywny wpływ żeń-szenia na zaburzenia erekcji do dziś znajduje zastosowanie w suplementach na polepszenie jakości męskiego życia seksualnego. Jaki rodzaj wybrać i jak prawidłowo stosować?

Jaki żeń-szeń wybrać?

Decydując się na zakup żeń-szenia natrafimy co najmniej na kilka rodzajów tej rośliny. Od razu można powiedzieć, że jedynym gatunkiem, który charakteryzuje się właściwościami leczniczymi jest Panax Ginseng – żeń-szeń koreański – nazywany też żeń-szeniem właściwym oraz czerwonym. Sprzedawany jest pod postacią ekstraktu – dlatego przy jego wyborze należy kierować się standaryzacją – im wyższe stężenie ginsenozydów – tym mniejsza będzie najniższa skuteczna dawka.

W jaki sposób będzie działał w leczeniu zaburzeń potencji?

Swoje korzystne właściwości zawdzięcza obecności substancji aktywnych – ginsenozydom. Do ich grupy można zaliczyć około 30 substancji. Razem wykazują działanie przeciwgrzybicze, antywirusowe i przeciwinfekcyjne. W leczeniu zaburzeń potencji przydatne okazują się właściwości pobudzające, antystresowe i pobudzające działanie gruczołów odpowiedzialnych za produkcję hormonów. W trakcie terapii żeń-szeniem zwiększa się również wrażliwość naczyń krwionośnych na działanie tlenu – te znacznie łatwiej ulegają rozszerzeniu.

Jak prawidłowo stosować żeń-szeń koreański, aby był skuteczny?

Warunkiem w przebiegu pomyślnej terapii jest cierpliwość, dobór odpowiedniego preparatu, a także stosowanie dopasowanych do indywidualnych potrzeb dawek. Żeń-szeń czerwony należy stosować w ilości 0,5 – 2 gramów wysuszonego korzenia dziennie. Na pierwsze efekty możemy liczyć po 2 – 3 tygodniach nieustannego stosowania produktu. Niektórzy użytkownicy mogą odczuć pozytywne skutki już po pierwszym zażyciu w postaci podniesionego poziomu energii, zwiększonego libido i polepszonej pracy układu sercowo-naczyniowego.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/